Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.11.2023 10:55 (Üye) Soru : Mükellefime uun zamandır ulaşamıyorum. bilgi/belge temin edemediğim gibi ücret te alamıyorum. bu sebeple sözleşmemi tek taraflı olarak fesh edeceğim ve beyannamelerini vermeyi durduracağım. bu durumda muhtemelen VD re'sen terk gerçekleştirecek. bu noktada bana mesleki açıdan herhangi bir zarar gelmemesi açısından sözleşme feshini nasıl gerçekleştirmeliyim? noterden tebligat göndermeye gerek var mı? mükellef yabancı mükelelf olup Türkiye'de sadece göstermelik bir adresi bulunmaktadır. nasıl ilerlemeliyim? çok teşekkürler.

Cevap : Ödeme yapmayan müşteriniz bilinen adresine yazılı ihtar göndererek süre veriniz Süre bitiminde sözleşmeyi tek taraflı fesih ediniz. Konu ile ilgili olarak yapılması gereken işlemler için aşağıdaki link de bulunan bilgileri inceleyiniz. https://ismmmo.org.tr/Mevzuat/Meslek-Mensuplarimizin-tahsil-edemedigi-alacaklar-icin-yapacaklari-islemler--10370
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.