Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.11.2023 12:37 (Üye) Soru : Merhabalar, Ymm raporu olmadan kısmi tevkifatlı kdv iadesini mahsuben talep edebiliyor muyuz, Kolaylıklar dilerim.

Cevap : Aşağıdaki işlemlerden kaynaklanan KDV iade alacaklarının 10.000 TL'yi aşmayan kısmıyla ilgili mahsup talepleri vergi inceleme raporu, YMM raporu ve teminat aranılmaksızın yerine getirilir. 10.000 TL aşması halinde Vergi inceleme raporu, YMM raporu ve teminat ile mahsup yapılır. - Temizlik, bahçe ve çevre bakım hizmetleri, - Makine, teçhizat, demirbaş ve taşıtlara ait tadil, bakım ve onarım hizmetleri, - - Her türlü yemek servisi ve organizasyon hizmetleri, - - Etüt, plan-proje, danışmanlık, denetim ve benzeri hizmetler, - - Fason olarak yaptırılan tekstil ve konfeksiyon işleri ile fason ayakkabı ve çanta dikim işleri ve fason işlerle ilgili aracılık? hizmetleri, - Yapı denetim hizmeti, - Taşımacılık hizmetleri, - Her türlü baskı ve basım hizmeti, - - Ticari reklam hizmetleri, - İşgücü temin hizmeti, - Turistik mağazalara verilen müşteri bulma/götürme hizmeti
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.