Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 29.11.2023 14:57 (Üye) Soru : Hocam Merhaba, 2017 yılında LTD ŞTi miz. 20.000 sermali olarak kuruldu. Bu güne kadar Sermaye arttırım yapılmadı. sermayesini 1.000.000 tl ye güncelleyeceğiz. bu rakamın 950.000 tl sini Geçmiş yıl karlarından, Kalan 30.000 tlsini Nakti olarak yapacagız. Hocam Burada Sorum ticaret odasına bildiriken oda sayfasında istenen evraklarda Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik raporu diye beyan ediliyor. Bu rapor SERMAYENİN ÖDENDİĞİNİN TESPİTİNE AİT SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK RAPORU numu yoksa DAĞITILMAYAN GEÇMİŞ YIL KARLARININ SERMAYEYE İLAVESİNİN TESPİTİ RAPORU nu odaya vermemiz lazım. bu iki rapordan hangisini vermemiz lazım. yada 2sinide mi vermemiz lazım. Hocam Ticaret Odasına Sorduğumda ( yazdığımda ). Odadaki istenen evrakları Kopyalamış yapıştırmış bunlar lazım diye göndermiş. şu raporu yada bu raporların hepsini diye beyan etmiyorlar. sizden ricam bilgi verebilir misiniz. Teşekkür ederim.

Cevap : 1)-SERMAYENİN ÖDENDİĞİNİN TESPİTİNE AİT SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK RAPORU 2)- DAĞITILMAYAN GEÇMİŞ YIL KARLARININ SERMAYEYE İLAVESİNİN TESPİTİ RAPORU İKİ Rapor da düzenlenecek.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.