Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.12.2023 12:04 (Üye) Soru : merhaba, E-Deftere tabi, yurt içinden bilgisayar ve malzemeleri alım-satımı yapan, 11 tane çalışanı olan bir LTD.ŞTİ. yiz. firmamıza 2 yeni eleman alınacak. 1 - birinci kişi firmamızda yemek yapacak , yarım gün calışacak yeni bir personel alınacak.bu yeni personel sabah 8:30 da işe başlayıp öglen 14:00 da işten cıkacak. yarım gün çalışacak. bu kişiye işci giriş bildirgesi verilirken , neye dikkat etmemiz gerekiyor? 2 - frmamıza alınacak ikinci kişi de temizlik elemanı. bu kişi de haftada sadece 2 gün (pazartesi ve perşembe günleri) bizimle çalışacak. bu kişiye işci giriş bildirgesi verirken neye dikkat etmem lazım ? tesekkurler

Cevap : yarım gün çalışan işçi için puantej tutulmalı ve bildirim çalışma gün sayısına göre bildirilşmelidir. haftada iki gün çalışacak işçi içinde iş sözleşmesi yapılıp yine çalışma günlarıne ilişkin puantaj tutulup bildirim bu puantaja göre oluşan işgünü üzerinden bildirilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.