Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.12.2023 09:48 (Üye) Soru : merhaba bugünkü soruma ilavedir. Biz firma olarak , hafta ici 5 gün sabah 08:30 aksam 18.00 arası çalışIyoruz, hafta sonları kapalıyız. çalışan personelimizin sgk 30 gündür. 1 - yarım gün çalışan işçi de , tıpkı bizim gibi hafta ici 5 gün düzeneli , sabah 8:30 gelip öglen 14:00 cıkacak. buna nasıl bir puantaj yapmalıyım? sgk işe griş bildirgesini nasıl vermeliyim ? işe giriş bildirgesinde dikkat etmem gereken bir kısım var mıdır? ve aylık sgk bildirgesinde Prime esas kazancı ve prim gün sayısını nasıl göstermeliyim? NOT: firmadaki tüm personel asgari ücret almaktadır. tesekkurler

Cevap : Parttime çalışan işçi için kısmi çalışma seçilip puantaj ile çalıştığı günler belirlenip çalışma saat toplamı/7,5 saat ile bulunan gün SPEk olarak bildirilmelidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.