Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 04.12.2023 16:25 (Üye) Soru : 2023 E-FATURA GEÇİŞ HADLERİNE GÖRE; SEKTÖR FARKETMEKSİZİN BRÜT SATIŞ 3 MİLYON TL OLARAK AÇIKLANDI VE İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞ YAPANLAR İSE 500 BİN TL OLARAK AÇIKLANDI. BU DURUMDA; HEM İNTERNET SATIŞ HEMDE NORMAL SATIŞ YAPAN FİRMALARDA İNTERNET SATIŞLARINDAN GELEN CİRO 500 BİN ALTINDA İSE FAKAT TOPLAM CİRO BU TUTARDAN FAZLA İSE E FATURAYA GEÇMEK DURUMUNDA MIDIR?

Cevap : ELETRONİK (İNTERNET) ORTAMDA MAL VE HİZMET SATIŞI YAPANLAR İÇİN GEÇİŞ TARİHLERİ: (Kendilerine veya aracı hizmet sağlayıcılarına ait internet sitelerinde veya diğer her türlü elektronik ortamda mal ve hizmet satışını gerçekleştiren mükellefler.) YIL BRÜT SATIŞ HASILATI E-FATURA E-DEFTER 2023 500 BİN TL 01/07/2024 01/01/2025 Baz alınacak tutar yıllık toplam satış hasılatıdır. Sadece internet satışı alınacak diye bir ayrım yok
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.