04.12.2023 16:38 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba,
Firmamız Sermaye arttırımında bulunacaktır. Arttırılacak sermayenin 1/4 ü nakit, 1/4 ortaklara borçlar, 1/4 522-Mdv Yen.Değ.Artışları, 1/4 İse 529-Diğer Sermaye Yedeklerinden oluşmakta. Bu artış ile ilgili olarak tek bir SMMM raporu yetelimidir yoksa Herbir kalem için Ayrı ayrı SMMM raporu düzenlememiz doğru olur. Konu ile ilgili görüşlerinizi rica ederim.
Cevap : Ticaret Sicili Müdürlüğüne sunulacak raporlar; İşlem türüne göre ayrı ayrı düzenlenebileceği gibi, istenilen bilgilere yer verilmesi koşulu ile tek rapor olarak da düzenlenebilir.
|