05.12.2023 13:53 |
(Üye)
|
Soru : İşletme defterim bir mükellef oturduğu evini kendi adına envantere kaydettirip sat kirala geri al yoluna giderek bankaya fatura kesti. fatura bedeli 7.000.000 tl. Normal faaliyeti için 1.sınıfa ve e fatura e deftere geçmeyen firma bu fatura sebebiyle 1.sınıfa geçermi yine bu fatura sebebiyle e fatura e deftere tabi olurmu.
Cevap : Demirbaş ,Taşıt G.Menkul alış - satışları sınıf değiştirme hadlerinde e -defter ve e-fatura geçişi için dikkate alınmaz.
|