Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.12.2023 10:43 (Üye) Soru : Merhabalar Üstadım, A.Ş. firmanın sermaye artışını yapacağız. En son 2010 yılında fondan karşılanarak bir sermaye artışı yapılmış. sonrasında herhangi bir artış olmamış. Kayıtlar çok eski olduğu için o yıllara ait defter ve kayıtları bulamıyorum. Önceki sermayenin ödendiğine dair tespit raporuna 2010 yılına defter ve kayıtları yazmadan farklı nasıl bir yol çizebiliriz yardımcı olmanızı rica ederim.

Cevap : Bilindiği üzere TTK na göre zamanaşımı 10 yıldır. 10 yıldan önce yapılan sermaye artırımı için ; Raporun ilgili bölümüne sermayenin artırıldığı yıla ait ticaret sicil gazetesi sayı ve tarihini içeren kısa bilgi verilmesi yeterli olacağı görüşündeyiz. Zamanaşımına uğramamış yıllara ait bilgilerin yazılması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.