Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.12.2023 14:55 (Üye) Soru : e-Arşiv Fatura uygulamasına geçiş yaptıktan sonra, kağıt fatura düzenlemeniz söz konusu değildir. İlk geçiş tarihinden itibaren 7 gün içinde kağıt fatura düzenlenebilmesi mümkündür. 7 günlük sürenin geçilmesi halinde Kağıt fatura düzenlenmesinde konusunda farklı bir uygulama varmı? Örneğin. 2.000 TL altı kagıt fatura düzenlenir diye bir uygulama var mı?

Cevap : E-arşiv faturaya geçilmesi halinde kağıt fatura düzenlenmez diye bir kural Yok. KAĞIT FATURA DÜZENLEME SINIRI: 2023 için Vergi mükellefi olmayanlara (nihai tüketici için ) yapılan satışlar için 5.000 TL nın altındaki satışlara kağıt fatura düzenlenir. Vergi mükellefi olanlara ise 4.400 TL nın altındaki satışlar için Kağıt fatura düzenlenebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.