Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 08.12.2023 14:40 (Üye) Soru : iyi günler ben üyeniz mali müşavir xxxx bana bir firma geldi yıl ortasında ltd.şti. sürücü kursu işi yapıyor bu firmaya her sana damga vergisi defteri tasdik ettirilmiş. ltd lerde damga vergisi zorunluluğu var mı? birde anonim şirketlerde damga vergisi tasdik ettirecek miyiz. damga vergisi mükellefiyeti olup olmamasına bakılmıyor galiba a.ş lerde

Cevap : Limited şirketler isteğe bağlı olarak Damga vergisi mükellefiyeti tesisi ettirir. Mükellefiyeti v ar ise her yıl DV defteri elbette tasdik ettirilir. A.Ş. Damga vergisi defteri tutamak zorundadır. Defter tasdikleri ile ilgili olarak. web sayfamızdaki güncek duyuru için aşağıdaki linki inceleyiniz. https://ismmmo.org.tr/dosya/4530/Mevzuat-Dosya/04122023-2024-yili-icin-defter-tasdikleri.pdf Not ; Sorunsuzundaki isim telefon ve kimlik bilgisi yazmayınız . Burada verilen cevaplar Size gönderilmekte ayrıca web sayfamıza isim ve sicil numarası olmadan kayıt edilmektedir. Bu neden ile sorudaki isminiz silinmiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.