Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 11.12.2023 15:10 (Üye) Soru : Merhaba 2024 yılında e-deftere geçecek ve tersane de faaliyet gösteren bir firmam için ayda 4 defa yerinde muhasebe için geleceğimi söyledim. Tersane olduğu için sigortasız kapıdan geçiş yaptırmadıklarını sigorta girişimin olması gerektiğini ancak o şekilde olursa içeriye girmeme tersane nin izin vereceğini söylüyorlar. Buraya giriş yapmam için işe girişimi yaptırırsam Meslek kanunumuza aykırı olarak bir durum söz konusu olur mu ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada Bağımsız çalışanım ofisim var ve emekliyim.

Cevap : Bağımsız çalışan meslek mensupları ; Bir işverene bağlı olarak başka bir unvan veya konumda kısmi veya tam zamanlı ücretli olarak çalışamaz. Sorunu müşteriniz tersane idaresi ile görüşüp çözebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.