12.12.2023 15:54 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba Eğitimi destekleyici faaliyetler (eğitim rehberlik, danışmanlık (yurt dışı eğitim danışmanlığı dahil), test değerlendirme, öğrenci değişim programlarının organizasyonu, yaprak test ve soru bankası hazırlama gibi eğitimi destekleyen öğrenim dışı faaliyetler) nace kodu ile mükellefiyet açtık işletme defteri mi serbest meslek defteri mi tutacağız bir de işletme ise kestiğimiz faturalarda kdv oranı kaç olacak teşekkürler.
Cevap : Elde edilen kazanç ; Serbest meslek kazancıdır. Serbest meslek kazanç defteri tutulacak e-smm düzenlenecek. Uygulanacak KDV oranı % 20 dir.
|