Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.12.2023 14:46 (Üye) Soru : Merhaba.Bir mükellef 31 ekim 2023 tarihi itibariyle hizmet aldığı mali müşaviriyle anlaşamayarak sözlemesinin feshini istemiş ve meslek mensubu arkdaşımızda sözleşmeyi feshetmiş.Mükellef bizimle çalışmak istedi meslek mensubunu etik olarak aradık ve bilgi aldık meslek mensubu arkadaşımızda hiçbir sorun yok ve bana borcuda yok çalışabilirsiniz üstadım deyince .sözleşme yapmak için E-Birlik sistemine girdik fakat eski meslek mensubuna borç göründüğünü belirten uyarı yazısı geldi bizde etik olarak sözleşme yapmayarak meslek mensubunu tekrar aradık borç görünen rakamı güncellemesini istedik.ama bana borcu yok demesine rağmen bir türlü güncelleme yapmıyor.Malum kasım ayı işlemlerini yapacağız.sözleşmeyi borçlu olarak kabul etmemizde sakınca varmı?Çünkü üzerimize düşeni yaptık.şayet kabul e tmeyin derseniz etik olarak mükelefle çalışmayacağız.iyi çalışmalar dileriz.

Cevap : Mükellef ; önceki meslek mensubuna yaptığı ödemeleri kanıtlıyor ise sorun olmaz. Bu konuda biz size öneride bulanamayız. Karar sizin.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.