19.12.2023 16:43 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar Sayın İlgili; Adi ortaklık müşterimiz bilanço usulüne göre defter tutmakta iken 2024 itibarı ile e defter kapsamına geçecek. Ortaklardan birisi başka bir adi ortaklığı vardır. Bu ortaklıktan dolayı diğer adi ortaklıkta e deftere geçme zorunluluğu var mı? Sağlık ve Afiyetler Dileriz
Cevap : Bu ortaklıktan dolayı diğer adi ortaklıkta e deftere geçme zorunluluğu olmaz. Her işletme (ortaklık) ayrı değerlendirilir.
|