20.12.2023 14:21 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba
İthalat yapan bir mükellefim bağzı durumlarda gümrüğe ek mali yükümlülük adı altında bir bedel ödeyip daha sonra bu bedeli vergi dairesinde nakit olarak geri almaktadır bu işlem uzun sürdüğünden bu bedeli nakit olarak istemeyip 191 ind kdv hesabında muhasebeleştirebilirmiyiz. iyi çalışmalar
Cevap : Bahsettiğiniz iade nedir. Konuyu bilmediğimiz için yorum yapamayız. 191 hesap mal ve hizmet alımlarında satıcıya ödenen KDV dir. Bu konu ile ilgisi nedir?
|