22.12.2023 11:22 |
(Üye)
|
Soru : merhaba cafe işletmesi şirket alış fatura görüntülerini ekim 2023 ayına ait olan fatuaları kasım ayında tarafıma ulaştırmıştır.Kasım 2023 indirlicek beyannamesinde indirmekmi mantıklı olur yoksa düzeltme kdv beyanı ile ekim 2023 beyannamesi dönemini düzeltme yapmakmı gerekli .not faturalar yüklü miktar indirilcek yani devreden kdvsi yükselecek ve xxxxx pizza kurumsal firmaya ait xxxxx ise bs mutabakatı istemekte 2023 ekim ayına ilişkin ba bs olarak bir bildirim sorumluluğu varmıdır bs ba açısından sıkıntı oluştururmu sizce ba bs formları artık kalktı e fatura olduğu için teşekkürler
Cevap : Ödenen KDV takip eden yıl sonuna kadar indirilebilir. (KDVK Md. 29/3 )
e-fatura ve e-arşiv fatura Ba - Bs formlarında bildirilmez.
|