Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.12.2023 13:39 (Üye) Soru : Bağımsız Denetçi olarak bir bağımsız denetim şirket ortağıyım. Ortağı olduğum denetim şirketine danışmanlık hizmeti vermekteyim ve danışmanlık şeklinde makbuz kesmek istiyorum. Bu durumda SMMM odasına çalışanlar listesine kayıt olmama kaşe almama gerek var mıdır ? Yapacağım danışmanlık mali müşavirlik şeklinde olmayacağından, bağımsız denetim ile ilgili olacağından sizlerden bilgi almak istedim. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Cevap : Serbest meslek erbabı olarak GV mükellefiyeti olanlar e-smm düzenler. 3568 sayılı yasaya göre hizmet vermemiş olmanız buna engel değildir. Verdiğiniz hizmet için e-smm düzenleyeceksiniz. GV mükellefiyeti olmanız için odanın çalışanlar listesine kayıt olacak ve kaşe alacaksınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.