29.12.2023 08:36 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar tek ortaklı ,tek müdürlü Ltd. şirket kuruluşu yaptık. Müdürler kurulu karar defterini kullanmayacağız. zaten genel kurul ve müzakere defteri var kararları bu defter alarak devam edeceğiz. müdürler kurulu defteri Basıldı ama kullanmayacağımız için hesap dönemlerinde tasdik etmemiz gerekiyor mu. yoksa kullanmayacağımız için tasdik yapmasak olur mu?
Cevap : Genel kurul ve müzakere defteri kullanan şirket Müdürler kurulu defteri tutmaz. Ara tasdik veya yeni defter tasdik ettirmez.
|