Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.01.2024 10:00 (Üye) Soru : Üstadım merhaba ;tek ortaklı anonim şirketimizin sermayesi 35 milyon olup dışardan bir ortak alınarak 35 milyon TL koyacaktır şirket tek ortaklıktan iki ortaklığa geçmiş olacaktır sermaye son hali 70 milyon Tl olacaktır. a)şirket genel kurul kararında hem sermaye artışı ,hem dışarıdan alınan bu ortak için yönetim kuruluna seçmesi vs hepsi bir kararda alınır mı ? b)Bu genel kurul ile şirket iki ortaklı şirkete geçiş yapacaktır Bu genel kurul için bakanlık temsilcisi gereklimidir? Teşekkür ederim saygılarımla Ahmet Durmuş 0537 811 65 70

Cevap : Önce Hisse devri yapılır. Sonra Sermaye artışı için Genel kurul yapılır ve imza yetkilisi veya yetkileri seçilir. Genel Kurulda Bakanlık yetkilisi olacak.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.