Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.01.2024 08:43 (Üye) Soru : Merhaba ,Mükellefim üniversiteye mal satışı yaptı.Fakat üniversite bu malı iade edecek.Vergi mükellefi olmadıkları için iade fatura düzenleyemiyorlar.Bu durumda bizim gider pusulası düznelememiz gerekiyor Müşteri logo entegretörü kullanıyor.Logo e-gider pusulasının aktif olmadığını söyledi.Bu konudaki son ugulama nasıldır.Eğer GİB tarafında e-gider pusulası düzenlenemecekse bu durumda kağıt faturası düzenlememiz gerekiyor. Geri dönüşlerinizi rica eder iyi günler dilerim.

Cevap : iade alınacak mal bedeli bankadan yapılır Bankadan alacağınız "e-dekont" Gider pusulası yerine geçer. e-dekont ile yapılan işlemler için gider pusulası zorunlu olmaz. Diğer taraftan gider pusulası yerine kağıt fatura düzenlenmez. Fatura; satış için düzenlenen belgedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.