05.01.2024 08:54 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba öncelikle kolay gelsin.Yeme içme konusu ile tereddüt ettiğimiz konu için tekrar özelge istedik.Faaliyetimiz Börekçilik faaliyeti,Kdv konusu idi tereddüt edilen.paket %1 mi yoksa %10 mu diye ...03.01.2024 te özelge cevaplandı.sayı 9076 olan özelge.Net cevap olarak ilgili hizmet sunan işletmede masa-sandalye varsa kdv %10 dendi.İlgili yeri arayıp teyidledik bide.Sizin Görüşünüzde bu yönde mi?bu Konuyu bizim gibi daha önce soranlarda vardı.Yenmeyip paket satışında %1,masada hizmet sunulduğunda %10 olarak cevaplar verilmişti.Teşekkürler.
Cevap : Mekanda masa da yenen börek için KDV oranı %10, Paket için uygulanacak KDV oranı ise % 1 dir.
|