Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.01.2024 10:17 (Üye) Soru : Sayın danışmanım merhabalar. Suriyeli kişiye sahıs firması actık. Mükellefiyeti için Çalışma izni gerekir mi? Basvuru süreci içn yapılması gerekenler nelrdr? Türk işçi çalıştıracak çalışma izni olmadan vergi levhası ile sgk dan işyeri tescili ve işe giri yapabilir mi? Tesekkürler

Cevap : GEÇİCİ KORUMA SAĞLANAN YABANCILARIN ÇALIŞMA İZNİ ALMA ŞARTLARI Yabancının geçici koruma kapsamında olduğunu belirten geçici koruma kimlik belgesinin/yabancı tanıtma belgesinin ve yabancı kimlik numarasının olması Çalışma izni başvurusunun yapıldığı tarih itibarıyla en az altı aylık geçici koruma süresinin doldurulmuş olması Ön izin alma zorunluluğu olan mesleklerde çalışacak geçici korunanların, ilgili Bakanlıklardan ön izin belgesinin alınmış olması gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.