Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.01.2024 10:21 (Üye) Soru : İyi çalışmalar.10.02.1995 doğumlu bir şahıs 08.01.2024 tarihinde şahıs firması açmak istiyor. Genç girişimci desteğinden yararlanabilirmi?Doğumgününde yani 10.02.2024 tarihinde bağkur ve vergi istisna desteği iptal olurmu yoksa 1 yıl geçerli olurmu?

Cevap : Ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle adlarına ilk defa gelir vergisi mükellefiyeti tesis olunan ve mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla yirmi dokuz yaşını doldurmamış tam mükellef gerçek kişilerin, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren üç vergilendirme dönemi boyunca elde ettikleri bu kazançlarının 75.000 Türk Lirasına kadar olan kısmı, aşağıdaki şartlarla gelir vergisinden müstesnadır. yaş şartı yararlanma koşulu olup daha sonra bu yaş doldurulduğunda başvuru iptal olmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.