09.01.2024 14:45 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba, Müşavirlik sözleşmelerimiz ve e beyanname aracılık ve sorumluluk sözleşmelerimizi elektronik imza ile imzalamamız da meslek yasamıza göre bir engel var mıdır. Yok ise eğer karşı taraf Tüzel kişi ise imza yetkilisi e imzası ile mi imzalama yapacak yoksa Tüzel kişinin mali mührü ile mi yapılacak. Yardımlarınızı rica eder, iyi çalışmalar dilerim.
Cevap : Tebliğlerde imzanın şekli belirtilmemiştir. Bize göre e-imza kullanılabilir.
|