Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 10.01.2024 09:48 (Üye) Soru : merhaba sayın üstad bir hazır beton üretim firması URETİM YAPABİLMESİ İÇİN bağlı olduğu belediyeden işyeri açma ve çalışma ruhsatı almıştır. firma hazır beton ürettim tesisini X firmaya satmış devretmiştir. firma belediyeden almış olduğu işyeri açma ve çalışma ruhsatını da NOTERDE 50.000.- tl bedelle bahse konu X firmaya satmış devretmiştir. 1 - FİRMA DEVREDİLEN RUHSAT İÇİN FATURA KESECEKMİ ? 2 - FATURA KESİLECEKSE KDV UYGULANACAKMI ? Teşekkürler

Cevap : FATURA DÜZENLENECEK VE FATURADA % 20 KDV HESAPLAYACAK Not ; Sorunuzun sonuna isim telefon ve kimlik bilgisi yazmayınız . Burada verilen cevaplar Size gönderilmekte ayrıca web sayfamıza isim ve sicil numarası olmadan kayıt edilmektedir. Bu neden ile sorudaki isminiz silinmiştir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.