Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.01.2024 16:55 (Üye) Soru : merhaba , yurt ıcınden mal alım satımı yapan, 2 ortaklı e-deftere tabi ltd.şti yiz. firmamızda 1 tanesi şirket ortağı, digeri de şirkette SGDP li çalışan olmak iüzere, münferit imza yetkisine sahip 2 müdür bulunmaktadır. şirkette 21/12/2012 yılında tasdik ettirilen bir müdürler kurulu karar defterimiz var. bu defter tasdik ettirildigi günden beri hiç kullanılmadı. 1 - bu defteri her yıl ocak ayında , ZORUNLU OLARAK noter ara tasdik yaptırmalı mıyız? 2- yoksa bu sene ocak/2024 itibari ile kapanış tasdiki yaparak , bir daha açılmamak üzere, defteri rafa kaldırabilirmiyiz? tesekkurler

Cevap : Genel kurul toplantı ve müzakere defteri tutuyorsanız; 2012 yılında tasdik ettirdiğiniz Müdürler kurulu karar defterini kullanmak ve kapanış onayı yaptırmak zorunda değilsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.