18.01.2024 09:58 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba sayın yetkili, şirketimizin merkezi bir iş merkezinde. Ancak işveren yan dairemizi de kiralamak istiyor ve bu şekilde yönetim ofisini büyütmek istiyor. Ben bu durumda ne yapmalıyım yani şube açılışı mı yoksa genel kurul kararı mı alıp İTO'dan tescil mi etmeliyim? Bilginiz var mıdır? Teşekkür ederim.
Cevap : Bu konuda Ticaret sicilinde işlem yapılmaz. (Kiralanan yer şube değildir ek çalışma ofisidir.) Kiralan yer için VD bilgi vermeniz gerekir.
|