23.01.2024 11:52 |
(Üye)
|
Soru : Üstadım Merhaba,
İşverenin 2 farklı şubesi var. Aralık ayında şubede çalışan personele prim verildi ve ücret sgk tavanını aştığı için gelecek aya devir etti fakat aynı personel için 31.12 de devir yapılarak 01.01.2024 tarihinde işverenin merkez bordrosuna geçti. bu durumda devirden dolayı çıkış ve giriş olduğu için SGK tavanını aşan kısmı devretmemiz gerekir mi yoksa çıkış giriş olduğu için devir etmez mi?
Saygılarımla.
Cevap : İşten çıkış yapılmış ise devir yapılamamaktadır.
|