24.01.2024 09:19 |
(Üye)
|
Soru : Selamlar. Serbest meslek mükellefi (avukat) bir müşterim "Bulut servisi, Arama optimizasyonu, Sosyal Medya Pazarlaması ve Web Sitesi Kurulumu Hizmet Bedeli" adı altında 200.000 TL + kdv bir hizmet almış. Bu hizmetin tamamı gider yazılabilir mi, yazılabilirse hangi alt hesaba kayıt yapılmalıdır. Yazılamazsa ne şekilde kayıt yapılmalı. Görüşünüz için şimdiden teşekkür ederim. ..
Cevap : Tamamı gider yazılır. GVK 68/1
|