25.01.2024 12:39 |
(Üye)
|
Soru : Sayın danışman sorumun devamıdır o halde 2017 yili defteri ortada yok ise defter yazdırma işlemi nasil yapılacak.mukellefe defterlerini 2023 yili sonuna kadar teslim edicem 2024 ve sonrasi baska muhasebeci tutacak ortada 2017 yili olmadığından tekrar bir tutanak tutmalimiyim yazdiramiyorum defter yok seklinde.nasil bir yol.izlemeliyim
Cevap : 2017 yılı vergi uygulamalarına göre zaman aşımına uğramıştır. Size önceden teslim edilmeyen defter için sorumluluk olmaz. Defter teslim tutanağında bu durumun belirtilmesinde yarar var.
|