26.01.2024 15:29 |
(Üye)
|
Soru : Firmamız e fatura mükellefidir. E arşiv faturası kestiğimiz bir firmanın vergi numarası hatalı olarak Kasım ve aralık ayında 11 adet fatura kestik. Karşı firmaya kep üzerinden harici yol usulü ile vergi numarası hatalı olmuştur. Doğru numarası budur diye yazarsak karşı firma faturaları kayıtlarına girebilirim. Bu şekilde harici yolla düzeltme yapılabilirmi.
Cevap : Tebliğde belirtilen itiraz ve red süresi geçen işlemler için yorum yapamayız. Konu hakkında GİB den özelge almanızı öneririz.
|