30.01.2024 16:29 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba, yeni bir mükellef bize gelmek istiyor, ancak eski meslek mensubu (aralarında ki özel problemlerden dolayı) sözleşmesini iptal etmiyor. Mükellef de sözleşmenin iptali için ne yapabileceğini bize soruyor. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım, her zaman meslektaş mağdur olurdu bu sefer mükellef mağduriyet yaşıyor. Ne önerebiliriz...
Cevap : Mükellef ile meslek mensubu arasındaki GİB aracılık ve sorumluluk sözleşmesini Mükellef VD ne müracaat ederek tek taraflı fesih ettirebilir.
|