Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.01.2024 09:50 (Üye) Soru : Merhaba, ltd.sirketinde İlk kuruluşta verilen müdürler kurulu karar defteri hiç kullanılmayacağı taktirde bir kereye mahsus kapanış tasdiki yapılmalı mıdır, bu zorunlu mudur, eğer yapılmazsa cezası ne olur ve eğer kapanışı yapilmadiysa istenildiği zaman kullanılabilir mi. Kullanıldığı takdirde kapanış ve açılış tasdiki gerekir mi. Teşekkürler.

Cevap : Limited şirketler tarafından tutulmakta olan Müdürler Kurulu Karar Defterinin kapanış tasdikinin de izleyen yıl ilk ayın sonuna kadar yapılması zorunludur. Kapanış tasdiki 31/ Ocak/2024 günü mesai saati sonuna kadar yaptırılması gerekir. Ancak; Limited şirketlerin, müdürler kurulu karar defteri tutmaları zorunlu değildir, bu nedenle geçmiş yılda kullanılmış olan müdürler kurulu karar defterinin kapanış tasdiki yapıldıktan sonra 10 yıl saklanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.