Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.01.2024 14:25 (Üye) Soru : Merhaba Yeni kurulan bir ltd şirketim var 2022 kulruluşlu. Müdürler kurulu karar defterine kapanış onayı nı geçen sene yaptırmadım kullanmadığımız için.Kullanmayı da düşünmüyoruz. Kapanış onayı gerekmiyor diye biliyorum ama size de sormak istedim. Teşekkürler

Cevap : Limited şirketler tarafından Müdürler Kurulu Karar Defteri TUTULUYOR İSE; kapanış tasdikinin de izleyen yıl ilk ayın sonuna kadar yapılması zorunludur. Kapanış tasdiki 31/ Ocak/2024 günü mesai saati sonuna kadar yaptırılması gerekir. Ancak; Limited şirketlerin, müdürler kurulu karar defteri tutmaları zorunlu değildir, bu nedenle geçmiş yılda kullanılmış olan müdürler kurulu karar defterinin kapanış tasdiki yapıldıktan sonra 10 yıl saklanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.