Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.02.2024 15:43 (Üye) Soru : Merhabalar kolay gelsin. 1.sorum: mali müşüvirler ortak olarak limited şirket kurduğu zaman her ikisi de sorumlu ortak olabiliyor mu, her mükelleften her ikisi birden mesul olabiliyor mu? 2.sorum. 2 mali müşavir ortak limited şirket kurulduğu zaman, ortaklardan herhangi birisine bağlı bulunduğu odadan disiplin cezası geldiğinde diğer ortağı bağlayan bir durum var mıdır. Mesela ortağın bir tanesine geçici meslekten men gibi kötü bir durum olduğu zaman mükelleflerin dosyalarına diğer ortak beyanname vermeye devam ediyor mudur. Saygılar.

Cevap : 1-İki meslek mensubu da limited şirket de Müdür olabilir. 2-ortaklık devam eder ceza alanını şirket adına işlem yapması (beyanname göndermesi sözleşme yapması kısıtlanır.)
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.