07.02.2024 14:24 |
(Üye)
|
Soru : Merhaba,
Firmamıza servis taşımacılığı hizmeti veren servisçi 31 Ocak tarihinde rahmetli olmuş.
1 aylık servis taşımacılığı faturası kesmesi gerekirken ölüm kaydı girildiği için kendisine ait TC den yapabileceği tüm işlem ekranları doğal olarak kapatılmış.
Muhasebe bürosu 189 u arayarak kağıt fatura kesebilir bilgisini aldıklarını söyledi. Şoförün ailesi de kağıt fatura keserek tahsilat yapmak istiyor. Ancak şirketimiz e-fatura, e arşiv mükellefi.
Bu konu ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyiz.
Kağıt fatura kabul etmemiz uygun olur mu ?
Teşekkür ederim.
Cevap : (Alıcı e-fatura mükellefi değil ise ;6.900 TL kadar Kağıt fatura düzenlenebilir.
|