Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.02.2024 12:12 (Üye) Soru : Merhaba , Aşağıda ihbar süresinin ne kadar olacağını sormuştum. Tazminat zaten alındı. İhbar süresi 2015 yılı mı baz alınır, Aralık 2023 mü? Soru: Merhaba, İşe 2015 yılında başlayan bir personel var. İşyeri Aralık 2023 te İstanbul Dudullu'dan , Kocaeli Dilovasına taşındı. Bu süreçta kıdem tazminatını aldı. Şimdi işyerinden ayrılmak istiyor ihbar süresi ne olur? teşekkürler. iyi çalışmalar Cevap:Sayın, Tazminat hesabı yapılırken; aynı işverene bağlı işyerlerinde bulunan çalışmalar fasılalarla dahi devam etmiş olsalar birleştirilerek tazminat hesabı yapılmalıdır.

Cevap : Tazminat hesabında ister ücret ister süre hizmet süresi aynı işverende irleştirilerek hesaplama yapılır Tek istisnası (bazen kıdem tazminatı ödemesi yapılırken istifa ile yanlış çıkış nedeni seçilebilmektedir ) işçi çıkışı istifa olarak verilmemişsedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.