Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.02.2024 16:26 (Üye) Soru : Merhaba Mesleki faaliyetim olmamakla beraber aktif oda üyesiyim. Emlak danışmanlığı yapmak için mükellefiyet açmak istiyorum. Bu nedenle sormak istediğim hususlarda bilgilerinizi rica ediyorum. Şöyle ki ; 1- kendi defterimi tutabilir miyim, beyanlarımı verebilir miyim? 2- Bu durumda oda da aktif olmayan faaliyet durumum aktif olacak mı? Bundan dolayı bir maddi yükümlülüğüm odaya karşı doğar mı? Tşkler, iyi çalışmalar.

Cevap : Odadan alacağınız Oda kayıt belgesi le VD ne müracaat ederek sadece kendi beyannamelerinizi göndermek için şifre alabilirsiniz. 3568 Sayılı mevzuata göre aktif üye kavramı yok. Odaya kayıtlı her üye yılda bir kez maktu aidat öder. Odaya yıllık maktu aidat dan başka aidat ödemeyeceksiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.