21.02.2024 15:49 |
(Üye)
|
Soru : Merhabalar, Şirket faaliyet konusuna göre gözetim ve analiz hizmet ihracatı yapıyor. Yurtdışı firmalarından da gözetim ve analiz faturaları alınmaktadır, kağıt fatura şeklinde. Şirket için hizmet ithalatı oluyor bu durumda. Form BA bildirimde bulunmuyoruz değil mi? İthalat işlemlerine ilişkin belge olarak sayılıyor değil mi?Teşekkür ederim. Saygılarımla.
Cevap : GİB duyurusunda "İthalat işlemleri" kavramı yer almaktadır. Mal ve hizmet ithali ayrımı yok. Bize göre bahsettiğiniz faturada Ba formunda bildirilmez.
|