Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 22.02.2024 10:15 (Üye) Soru : Merhabalar, İştiraki olduğumuz Yurt Dışında faaliyette bulunan firmamızda çalışan işçilerimiz için bu yurt dışı firmasına işçilik ve danışmanlık faturaları kestik. Faturayı KDV siz olarak kestik. Bu faturayı KDV beyannamesinde bildirirken; İstisnalar - Diğer İade Hakkı Doğuran İşlemler kulakçığında bulunan, "Tam İstisna Kapsamına Giren İşlemler" Hizmet İhracatı, istisna türü ile mi bildireceğiz yoksa Sonuç Hesapları kulakçığında Diğer Bilgiler deki Özel Matrah Şekline Tabi İşlemlerde Matraha Dahil Olmayan Bedel kutucuğunda mı bildirim yapacağız. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap : "Tam İstisna Kapsamına Giren İşlemler" Hizmet İhracatı, istisna türü ile beyan edilir. Özel matrah ile bu teslimin ilgisi yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.