Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 23.02.2024 12:02 (Üye) Soru : Sayın danışman 31 12 23 tarihinde sözleşmesi biten bir mukellef var ayrıca tarafima muhasebe borcuda var kendisi bugüne kadar sözlü uyarılarıma rağmen borcunu kapatıp 2024 yili için ise sözleşme imzalamaya gelmedi. Surekli geleceğim dediği icinde yazili yaptığım herhangi bir uyarı olmadı sorum şu sözleşmenin sureai 31 12 23 de bitiyor ben ise ek protokolle uzatmadım sistemden direk iptal etsem ve 2024 yili sözleşme olmadığı için ocak ayından itibaren beyan vermesem olurmu ayrıca Bugün sözleşmeyi.iptal etmek istediğimde sadece 1 ay geriye dönük tarih atabiliyorum yani ocak ayi icinde bir tarih atmam gerekicek o yüzden ocak kdv sorumluluğu banami ait olur.diger bir sorum ise elektonik beyan sözleşmesini iptal ederken mukellef beyan edin demekte iptal ettiğim gün mü bildirmem gerekiyor yada öncesindenmi . Kısaca asıl bir yol izlemem gerekiyor tskler

Cevap : Sözleşmenizi tek taraflı fesih yapmadan önce Müşteriye ihtar veya bildirimi yazılı yapmanız gerekir. Önceki tarihi atmanız bu durumu değiştirmez Ocak ayı içinde ihtar veya bildirimi yazılı olarak yapmanız gerekirdi. Sözleşmenizi fesih edilmediği sürece sorumluluğunuz devam eder.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.