23.02.2024 15:20 |
(Üye)
|
Soru : merhaba ,5 bin tl üstündeki kağıt faturaları b formunda beyan ediyoruz.bunun haricinde kalan boş b formlarınıda hala göndermeye devam ediyoruz ceza vs.başımıza iş gelmemesi için.
boş olan b formlarını göndermek zorundamıyız?göndermezsek cezası varmıdır?
Cevap : Boş bildirim formunu neden gönderiyorsunuz? Böyle bir zorunluluk yok BOŞ B FORMU Gönderilmez. Bu işlem 543 sayılı VUK Gn .Tb ile 03/12/2022 tarihinden beri böyle uygulanmaktadır.
|