Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.02.2024 17:49 (Üye) Soru : Tekstil işi ile uğraşan e-irsaliye düzenleyen bir mükellefimiz, araca 1 top tül koyup değişik illerde farklı kişilere mt bazında tül satışı yapacaktır.Fakat ilk etapta araç çıkarken hangi müşteriler olduğu belli olmadığı için e-irsaliye yi fabrikan çıkarken araç plakasına göre muhtelif müşteriler olarak mı ürünü çıkacak. Kimlere verileceği belli olmadığı için belki bu çıkan tülün hepsinin satışı olmayacak bir kısmı arçla geri gelecek bu aşamada e-irsaliye işlemi nasıl olacak bize bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Cevap : Bahsettiğiniz işlemler e-irsaliye sistemine geçilmeden yapılan işlemlerdir.(kağıt irsaliye ) Artık böyle bir uygulama yok. Mal tesliminden önce teknolojiden yararlanılarak taşınabilir bilgisayarlardan anında e-irsaliye düzenlenebilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.