05.03.2024 19:54 |
(Üye)
|
Soru : İYİ GÜNLER DİLİYORUM.
23 ŞUBAT - 26 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA İŞÇİ 4 GÜN İŞE DEVAMSIZLIĞI BULUMAKTADIR. BU GÜNLER İÇİN İŞE GELEMEME TUTANAĞI DÜZENLENİP İŞÇİYE 26 ŞUBATTA İHTARNAME ÇEKİLER SAVUNMASI İSTENMİŞTİR. İŞÇİ YE TEBLİGAT ULAŞMIŞ OLUP SAVUNMA VERMEMİŞTİR. 26 ŞUBAT İTİBARİ İLE İŞTEN ÇIKIŞI YAPILACAK. EKSİK GÜN NEDEN 4 gün DEVAMSIZLIK İŞTEN ÇIKIŞ KODU NE OLMALIDIR.
TEŞEKKÜRLER
Cevap : 48 Numaralı Kod – İşçinin Devamsızlık Yapması;
İşçinin işverenden izin almaksızın veya haklı bir sebebe dayanmaksızın ardı ardına iki işgünü veya bir ay içinde iki defa herhangi bir tatil gününden sonraki iş günü, yahut bir ayda üç işgünü işine devam etmemesi (4857 s.k. 25/II-g) durumunda bu çıkış kodu seçilecektir.
|