05.03.2024 16:22 |
(Üye)
|
Soru : Selamlar,
Mobilya imalatçısı bir şirketimiz, proje bazlı işler yapmaktadır. (bir otelin lobi/oda tüm mobilya işlemleri vb) Bu projelerde kdv II listesinde yer alan 9403/30-40-50-60 G.T. cetvelindeki ürünlerinde teslimi yapılmakta. Faturalar bu kalemlerin ayrı olarak göstermek suretiyle %10 kdv oranı uygulamak mümkün müdür?
Cevap : aşağıdaki likde bulunan listedeki mobilyalar için % 10 KV hesaplanır. Liste dışındaki ürünler için % 20 KDV hesaplanır. faturada ürünler ayrı ayrı yazılarak KDV oranları da ayrı ayrı hesaplanır.
https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1292/Mevzuat-Dosya/MOBILYA-KDV-ORAN.pdf
|