05.03.2024 16:48 |
(Üye)
|
Soru : Hocam merhaba kolay gelsin. Yeni açılış yaptığım mükellefimin faaliyet kodu sırası ile 1- 741003-UZMANLASMIS GRAFIK TASARIMCILARININ FAALIYETLERI (MARKA VE ALAMETIFARIKA TASARIMI DAHIL 2-Basım öncesi bilgisayar destekli hizmetler (bilgisayar destekli sayfa tasarımı ile saydam, asetat, reprografik sunum araçları ve diğer sayısal sunum ortamları, taslaklar, planlar vb. baskı ürünlerinin tasarlanması) (masa üstü yayımcılık dahil 3- Web portalı faaliyetleri şeklindedir. Şu anki asil faaliyet konusu 1 .ci sıradaki faaliyet kodudur. Bu mükellefi defter beyan sistemine defter açarken ticari kazanç olarak mı yoksa Serbest Meslek kazanç olarak mı açmam lazım tereddütte kaldım. Saygılar.
Cevap : Ticari kazanç mükellefi olacağı görüşündeyiz.
|