06.03.2024 16:34 |
(Üye)
|
Soru : Üstadım selamlar,
10 yıl önce araç almıştım, geçen sene muhasebe ofisi açtım. Bu aracı defter beyan sistemine kayıt etmek istiyorum. Gider pusulası bastırıp sadece aracın kasko bedelini yazıp kdv olmaksızın kayıtlara alabilir miyim? Teşekkürler
Cevap : Kendi aracınız için Gider pusulasına gerek yok Aracınızı deftere bu günkü değeri ile kayıt yapabilirsiniz. KDV zaten olmaz.
|