Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.03.2024 11:50 (Üye) Soru : Merhaba, Biz 01.01.2024 tarihi itibariyle yeni mükellefimiz ile sözleşmemizi başlattık. Firmanın bir önceki mali müşaviri 2023 yılı dönemine ait mizanları, bordroları, kira stopaj listelerini ve diğer iletilmesi gereken bilgileri ne mükellef ile ne de bizler ile paylaşmıyorlar. Bunun için ilgili dönemin defterini tutmuş malimüşavirin sorumluluğu nedir ne kadar devam eder? Konu ile iligili şikayet oluşturmamız halinde yasal süreç nasıl ilerliyor bunun bir cezai durumu söz konusu mudur?

Cevap : Önceki meslek mensubu ile bir kez de siz görüşünüz. İkna olmaz ise kendisi hakkında müşterinin Odaya şikayet dilekçesi vereceğini hatırlatınız. Ayrıca Müşteriniz Önceki meslek mensubu hakkında C. Savcılığına suç duyurusunda bulunarak hukuki dava yolunu açabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.