Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.03.2024 15:01 (Üye) Soru : Merhaba. Bir mükellefimizde limited şirket kurulumu sırasında nace kodu ile ilgili tereddüt yaşamaktayız. Mükellef dijital ortamda kendi oluşturduğu tasarımlarını 3 boyutlu yazıcılara yükleyerek bu yazıcılar vasıtasıyla fiziki olarak ürün ortaya çıkarmaktadır. (ör bardak kupa kalem vb) Bu ürünleri de perakende ve toptan olarak yurtiçi ve yurt dışına satmak istemektedir. Sizce bu şirketin nace kodu ne olmalı? Nace kodu listesini baştan aşağıya taradım fakat benzer bir kod bulamadım. Gib çağrı merkezi (189) yardımcı olmuyor ve vergi dairelerinin bilgisi yok konu ile ilgili. Yardımlarınızı rica ediyorum teşekkür ederim.

Cevap : Liste de bulunamayan kod için bizimde bilgimiz yok. NACE Kodu belirleme yetkisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğindedir. İlgili yönetmelik ve kanuni düzenlemeler çerçevesinde oda ve borsa üyelerinin faaliyet kodları, buna bağlı mesleklerin faaliyet kodları, TOBB tarafından belirlenmektedir. TOBB dan bilgi alınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.